Mini konsola do gier

Mini konsola do gier to urządzenie, które pozwala na wygodne oddanie się ulubionej grze w dowolnym miejscu: w łóżku, parku, w autobusie, metrze czy w kolejce. Choć przenośne konsole do gier zostały częściowo wyparte przez popularność smartfonów czy tabletów, to wciąż jeszcze znajdują swoich zwolenników.

Dlaczego warto kupić mini konsolę do gier?

Gry to bardzo przyjemny sposób zabijania czasu, jednak przez długi okres kojarzyły się tylko z domowym zaciszem lub specjalnymi salonami. Zmiany w tej kwestii przyniósł postęp technologiczny. W ostatnich trzydziestu latach zmieniło się tyle, że nawet do bardziej skomplikowanych gier nie potrzeba już komputera czy dużej konsoli, podłączonej do telewizora.

Mini konsola do gier oznacza mobilność i wygodę. Możemy się cieszyć rozgrywką wszędzie i przyjemnie spędzić czas, który zazwyczaj marnujemy. Pozwala także wyjść z domu bez konieczności rozstawania się z grą. Choć uprawianie sportu byłoby oczywiście najlepsze, to również wyjście z przenośną konsolą do gier do parku zapewnia trochę zdrowego, świeżego powietrza.

Mini konsola do gier jest także świetnym sposobem, by na chwilę zająć dziecko, na przykład w samochodzie czy podczas obowiązków domowych.

Jakie Mini konsole do gier
Jakie Mini konsole do gier wybrać? Gdzie kupić najlepsze? Ranking, cena i opinie na forum

Mini konsola do gier – czym się wyróżnia?

Mini konsola do gier, najprościej mówiąc, to małe urządzenie do grania, zasilane bateriami. Pierwsze przenośne konsole pojawiły się w Polsce jeszcze za czasów PRL: wielu z naszych starszych czytelników może pamiętać radziecką grę Nu, Pogodi!, inspirowaną kultową kreskówką „Wilk i zając”. Nieco młodsi z Was pewnie kojarzą konsolę Game Boy, a wszyscy z pewnością pamiętamy niemarkowe namiastki przenośnych konsoli do gier, sprzedawanych w miejscowościach turystycznych za kilkanaście złotych czy słynne na cały świat Tamagotchi.

Obecnie rynek mini konsol do gier poszedł do przodu, a na rynku znajdziemy urządzenia o różnych funkcjach, również pozwalające na łączenie się z Internetem i gry online.

Na pozór używanie mini konsoli do gier nie różni się wiele od grania na telefonie czy tablecie. Jednak zupełnie czym innym jest dotykowy ekran, a czym innym wygodnie rozmieszczone fizyczne przyciski. Większość gier na przenośnych konsolach pozwala na zatrzymanie i zamrożenie rozgrywki w dowolnym momencie oraz powrócenie do niej nawet po kilku dniach.

Dla kogo mini konsola do gier?

Mini konsola do gier to urządzenie uniwersalne, które spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom. Jest jednak kilka grup, którym szczególnie polecamy wypróbowanie przenośnej konsoli:

 • Zapaleni gracze, którzy pragną ulubionej rozgrywki w każdej sytuacji.
 • Uczniowie – nie polecamy absolutnie grania na mini konsoli do gier w czasie lekcji, ale podczas przerw lub w autobusie, dojeżdżając do szkoły już jak najbardziej.
 • Rodzice małych dzieci – tego typu rozrywkę powinniśmy dawkować maluchom rozsądnie, ale chwila gry w podróży, w poczekalni u lekarza czy w domu, kiedy rodzice są zajęci, na pewno nie zaszkodzi.
 • Osoby dużo podróżujące – oczywiście jeśli kolejne kilometry przemierzamy na siedzeniu kierowcy, używanie mini konsoli do gier raczej odpada, ale jako pasażer lub w samolocie, autobusie czy pociągu już jak najbardziej możemy w ten sposób zabijać czas.
Mini konsola do gier
Mini konsola do gier / Jaka najlepsza? Cena, ranking i opinie

Funkcje najlepszych mini konsol do gier

Najlepsze mini konsole do gier wyróżniają się szeregiem ciekawych funkcji, które poprawiają jakość korzystania z urządzenia:

 1. Wspomniane już połączenie z Internetem
 2. Możliwość podłączenia do telewizora
 3. Możliwość wyjęcia kontrolerów i odstawienia ekranu, np. na stolik
 4. Aplikacja wprowadzająca kontrolę rodzicielską (szczególnie ważne w urządzeniach kupowanych z myślą o dzieciach)

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając mini konsolę do gier?

 • Dostępność gier
 • Ceny gier
 • Wielkość ekranu
 • Jakość wyświetlanego obrazu
 • Długość pracy na jednej baterii
 • Wygodne rozmieszczenie przycisków

Dostępne mini konsole do gier na rynku

Na rynku znajdziemy cały szereg mini konsoli do gier. Najpopularniejsze są sprzęty budżetowe. Można je kupić nawet za kilkanaście złotych, ale zazwyczaj są opcją jednorazową: szybko się psują, a nawet jeśli jakimś cudem podziałają przez lata, nie mają możliwości zainstalowania nowych gier, a te stare, nawet najlepsze, szybko się znudzą. Do tego, jednostki zasilane zazwyczaj zwykłymi bateriami są nieekologiczne (choć akurat tego efektu możemy się pozbyć, używając akumulatorków).

Mini konsole do gier są też produkowane przez takich potentatów, jak Sony czy Nintendo. Te posłużą nam przez lata, możemy na nich instalować kolejne gry, których dostępnych jest bardzo dużo.
W Polsce wciąż dużą popularnością cieszą się stare mini konsole do gier. Sprzęty, o których marzyliśmy w dzieciństwie, teraz są dostępne na wyciągnięcie ręki właściwie za grosze, i wielu z nas chętnie sięga po ten niepowtarzalny klimacik, jaki dawały proste gierki na takich urządzeniach.

Jaka jest najlepsza mini konsola do gier?

Trudno wskazać najlepszą mini konsolę do gier, bo każdy oczekuje po tym urządzeniu czegoś innego. Na pewno warto celować w propozycje znanych marek, które mają dużą bibliotekę dostępnych gier, w tym sporo darmowych, same gry są niedrogie a oprogramowanie sprzętu regularnie uaktualniane. Ze względu na charakter tego, do czego zazwyczaj służą nam mini konsole do gier, wybierzmy te, które pozwalają na kilkugodzinną rozgrywkę bez konieczności ładowania baterii. Po co nam urządzenie przenośne, jeśli przez większość czasu będzie musiało być podłączone do ładowania?

Jeśli nie zależy nam na najnowszych grach, a raczej czujemy nostalgię do tych starszych, można zdecydować się na któryś ze starszych, kultowych już modeli.

Najlepsze Mini konsole do gier
Najlepsze Mini konsole do gier

Gdzie najlepiej kupić mini konsolę do gier?

Mini konsole do gier znajdziemy w każdym markecie z elektroniką, jednak my polecamy sięgać po markowe sprzęty, które są nowocześniejsze i bardziej uniwersalne. Rynek przenośnych konsoli zdominowały dwie firmy: Sony (PlayStation) oraz Nintendo.

Ile kosztują mini konsole do gier?

Jaka jest cena mini konsol do gier?

Choć mini konsolę do gier możemy zakupić już za kilka złotych, to za dobre przenośne urządzenie musimy jednak zapłacić trochę więcej. W zależności od modelu i parametrów, ceny wahają się od 50 do nawet 350 złotych. Jeśli budżet jest ograniczony, zachęcamy do sięgnięcia po nieco starsze przenośne konsole do gier (z początku drugiej dekady XXI wieku), które wciąż zapewniają świetną jakość rozrywki, a przy tym są tanie.

Opinie o mini konsolach do gier

Mini konsole do gier zyskały nową twarz a co za tym idzie odnalazły na rynku nowe rzesze konsumentów i użytkowników. Dlatego bardzo nas ciekawią Wasze recenzje oraz to jakie są Wasze opinie na temat mini konsol do gier. Na opinie czekamy na forum.

Mini konsole do gier / Ranking najlepszych

By ułatwić Ci wybór najlepszej mini konsoli do gier, stworzyliśmy ranking najchętniej kupowanych urządzeń. Pomoże Ci podjąć decyzję i zorientować się w najlepiej sprawdzonych opcjach.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

||

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *